­ מה ההבדל בין מבחן אמיר לאמירם? | פטור
contact@ptor.co.il 077-9555577 053-2001215 כניסה למנויים הרשמה

Ptor
כניסה
הרשמה אודותינו מבחן אמיר מבחן אמירם פסיכומטרי מבחנים לדוגמא צור קשר

מה ההבדל בין אמיר לאמירם?

מבחן אמירם הוא גרסה ממוחשבת של מבחן אמיר. השאלות בשני המבחנים זהות, אבל בכל זאת יש ביניהם מספר הבדלים. יש מוסדות לימוד שמאפשרים לגשת רק למבחן אמיר, ויש מוסדות שמאפשרים לגשת לשניהם.

אז איך תוכלו לדעת איזה מבחן מתאים לכם יותר? נמנה כאן את ההבדלים וכל אחד יחליט מה עדיף עבורו.

 

מה דומה?

מבחן אמיר ומבחן אמירם כוללים 3 סוגי שאלות: שאלות השלמת משפטים, שאלות ניסוח מחדש ושאלות הבנת הנקרא. בשני המבחנים מדובר ב"שאלות אמריקאיות", כלומר בכל שאלה יש לבחור בתשובה הנכונה מבין 4 אפשרויות. בשני המבחנים המפתח להצלחה הוא ידע רחב באוצר מילים והבנת הנקרא. לא בודקים דקדוק או תחביר ואין צורך לדעת לכתוב או לאיית מילים.

 

מה ההבדל בין מבחן אמיר לא?

  • הרשמה לבחינה – ההרשמה למבחן אמיר היא דרך אתר האינטרנט של "המרכז הארצי לבחינות והערכה". הרשמה למבחן אמירם היא דרך מוסד הלימוד (המכללה או האוניברסיטה בה אתם לומדים).
  • מועד הבחינה – זהו מרכיב חשוב בהחלטה לאיזה מבחן לגשת. מבחן אמיר מתקיים ב-5 מועדים קבועים במהלך השנה. מבחן אמירם לעומת זאת מתקיים במועדים שונים לא קבועים. ניתן לברר מול מוסד הלימוד מתי מתקיים מבחן אמירם הבא. בנוסף, כדאי לברר מול המוסד בו אתם לומדים מהן הדרישות מבחינת רמה באנגלית. יש מוסדות לימוד בהם תידרשו לרמת אנגלית מסוימת כדי להתקבל ללימודים. יש מוסדות בהם עליכם להגיע לרמת "פטור" עד סוף שנה א' ויש מוסדות בהם עליכם להגיע לרמת "פטור" עד סוף התואר.
  • מענה על התשובות - מבנה מבחן אמירם שונה ממבנה מבחן אמיר. מבחן אמירם מתבצע מול מחשב והמענה על התשובות הוא ע"י הקלדת מספר התשובה הנכונה במקלדת. במבחן אמיר לעומת זאת תקבלו חוברת בחינה ודף תשובות בו עליכם לסמן בעיפרון את התשובה הנכונה.
  • משך הבחינה – משך מבחן אמיר הוא בין 60 ל-75 דקות (לאחרונה קוצרו הפרקים ובדרך כלל משך הבחינה הכולל הוא 60 דקות). משך מבחן אמירם משתנה מנבחן לנבחן וגם הוא עומד על בסביבות שעה.
  • כמה זמן יש לכל שאלה? – במבחן אמיר מוקצבים לנו בממוצע פחות מדקה אחת לכל שאלה. זה יוצר מצב שחייבים לקרוא ולענות על השאלות מהר מאוד. זה קושי עיקרי עבור רוב הנבחנים. במבחן אמירם לעומת זאת מוקצב לכל שאלה בין 2 ל-4 דקות, כך שלכל שאלה יש זמן סביר למענה ולא צריך "לרוץ".

 

אז מה עדיף תכל'ס?

לאנשים שמתקשים לקרוא אנגלית ממסך מחשב עדיף לגשת למבחן אמיר.

לאנשים שמהירות הקריאה שלהם באנגלית יותר איטית עדיף לגשת למבחן אמירם, בו יש יותר זמן לענות על כל שאלה.

בכל מקרה מומלץ לבצע הכנה למבחן אמירם כראוי ולזכור שבשני המבחנים, ככל שתשלטו באוצר מילים רחב יותר כך תצליחו יותר.

אז שיהיה בהצלחה!

 

כאן תוכלו לקרוא עוד על מבחן אמירם.

כאן תוכלו למצוא דוגמאות למבחן אמירם באתר "פטור".

כאן תוכלו למצוא דוגמאות למבחן אמירם באתר "פטור".