­ מבחן אמיר – מבנה מבחן אמי"ר
contact@ptor.co.il 077-9555577 053-2001215 כניסה למנויים הרשמה

Ptor
כניסה
הרשמה אודותינו מבחן אמיר מבחן אמירם פסיכומטרי מבחנים לדוגמא צור קשר

מבנה מבחן אמיר

 

מבחן אמיר מורכב משלושה פרקים.

לכל פרק מוקצבות בין 20 ל-25 דקות, ולכן משך הבחינה הוא בין 60 ל-75 דקות.

בכל פרק יש בין 22 ל-29 שאלות. מכאן יוצא שלרשותינו קצת פחות מדקה לפתרון כל שאלה!

 

שימו לב, במועדים האחרונים מופיעים בעיקר פרקים קצרים יותר, המכילים 22 שאלות והזמן המוקצב לכל פרק הוא 20 דקות. בראש כל פרק מצויין כמה זמן מוקצב לפיתרון.

 

שני פרקים משמשים לקביעת הציון ופרק נוסף משמש "פרק פיילוט". פרק הפיילוט נועד לצורך בדיקת שאלות חדשות והוא אינו נכלל בחישוב הציון. פרק הפיילוט יכול להופיע בתחילת המבחן, באמצע או בסוף. אין שום דרך להבחין בין הפרקים האמיתיים לבין פרק הפיילוט, לכן יש להשקיע בכל הפרקים את המקסימום.

 

מבחן אמיר הוא "מבחן אמריקאי", שבו על הנבחן לבחור בתשובה הנכונה מתוך ארבע אפשרויות. שימו לב! לא מורידים נקודות על תשובות לא נכונות, וגם במקרים בהם ניחשתם, כל עוד ניחשתם את התשובה הנכונה, עדיין תזכו בנקודות. לכן, כדאי לנחש!

 

כל פרק מחולק ל-3 חלקים:

 

חלק ראשון: שאלות השלמת משפטים (Sentence Completion) – בשאלות אלה יופיע משפט באנגלית ממנו הושמטה מילה או צירוף מילים. עלינו לבחור בתשובה שמשלימה את המשפט בצורה הטובה ביותר. השאלות מסודרות בסדר קושי עולה, כלומר מהשאלה הקלה ביותר לשאלה הקשה ביותר.

 

חלק שני: שאלות ניסוח מחדש (Restatements) – בשאלת ניסוח מחדש מופיע משפט, ואחריו מופיעות ארבע אפשרות לנסח מחדש את אותו המשפט. עלינו לבחור באפשרות המבטאת בצורה הטובה ביותר את המשמעות של המשפט המקורי. גם בחלק זה השאלות מסודרות בסדר קושי עולה.

 

חלק שלישי: שאלות הבנת הנקרא (Reading Comprehension) – כל פרק מכיל שני קטעי קריאה, ושאלות הנוגעות לכל אחד מהם. השאלות אינן מסודרות בסדר קושי עולה, אלה לפי סדר הופעת הנושאים בקטע.

 

לסיכום, לבחינה מבנה קבוע והיא כוללת שאלות ב-3 סוגים בלבד. כשנשאלת השאלה איך ללמוד למבחן אמיר התשובה פשוטה: שיפור אוצר המילים ותרגול שאלות לדוגמא הם המפתח להצלחה בבחינה.

 

 

מה תרצה לעשות כעת?

לחץ כאן לפרטים על הרשמה למבחן אמיר.

קרא על הכנה למבחן אמיר באתר פטור.