­ אנגלית לפסיכומטרי - תרגול מבחן באנגלית אונליין - פטור
contact@ptor.co.il 077-9555577 053-2001215 כניסה למנויים הרשמה

Ptor
כניסה
הרשמה אודותינו מבחן אמיר מבחן אמירם פסיכומטרי מבחנים לדוגמא צור קשר

אנגלית פסיכומטרי - כל הפרטים

 

ציון אנגלית בפסיכומטרי

חלק נרחב בבחינה הפסיכומטרית נועד לבדוק את ידיעותינו בשפה האנגלית. לצד פרקי הבחינה בחשיבה כמותית ובחשיבה מילולית מופיעים בה גם פרקים באנגלית.

 

כל נבחן מקבל בנוסף לציון הכללי בבחינה גם ציון נפרד לחלק האנגלית. הציון באנגלית נע בין 50 ל-150, ועל פיו נקבעת רמת הנבחן באנגלית בעת הרשמתו ללימודים אקדמאים.

ככל שהציון באנגלית בבחינה גבוה יותר, הסטודנט מחוייב לגשת לפחות קורסים באנגלית במהלך התואר. ברוב המוסדות להשכלה גבוהה, ציון של 134 ומעלה מקנה פטור באנגלית. סטודנט שקיבל פטור מאנגלית בפסיכומטרי לא יצטרך לגשת אפילו לקורס אחד באנגלית במהלך התואר, ויחסוך לעצמו זמן רב ותשלום גבוה נוסף על כל קורס.

 

מבנה הבחינה

הבחינה הפסיכומטרית כוללת 2 פרקים באנגלית. לפעמים יופיעו פרקים נוספים באנגלית שהינם פרקי "פיילוט", כלומר פרקים המשמשים לצרכים סטטיסטיים בלבד ואינם נחשבים בציון הסופי. שימו לב שלא ניתן להבדיל בין פרק פיילוט לבין פרק "אמת". לכן, יש לפתור את כל הפרקים באופן הטוב ביותר.

השאלות בבחינה הפסיכומטרית הן "שאלות אמריקאיות" שבהן עלינו לבחור בתשובה הנכונה מבין 4 אפשרויות. שימו לב! לא מורידים נקודות על תשובות לא נכונות, וגם במקרים בהם ניחשתם, כל עוד ניחשתם את התשובה הנכונה, עדיין תזכו בנקודות. לכן, כדאי לנחש!

כל פרק מכיל 22 שאלות והזמן המוקצב לו הוא 20 דקות ללא הפסקה. יוצא שלרשותינו פחות מדקה לשאלה. מגבלת הזמן מהווה את אחד האתגרים המשמעותיים בבחינה ומחייבת אותנו לקרוא מהר באנגלית ולענות על השאלות בשיטתיות ובמקצועיות.

 

סוגי השאלות

לפרקים מבנה קבוע הכולל 3 סטים של שאלות:

  1. שאלות השלמת משפטים Sentence Completion – זהו סט השאלות הפותח את הפרק. בכל פרק יופיעו 8 שאלות השלמת משפטים. בכל שאלה מופיע משפט שבו חסרה מילה או ביטוי ועלינו לבחור במילה או בביטוי המשלימים את המשפט בצורה הטובה ביותר. שאלות אלה מסודרות בסדר קושי עולה, מהשאלה הקלה ביותר לשאלה הקשה ביותר.
  2. שאלות ניסוח מחדש Restatements – זהו סט השאלות השני בפרק. בכל פרק מופיעות 4 שאלות ניסוח מחדש. בכל שאלה מופיע משפט ובתשובות מופיעות 4 אפשרויות לנסח מחדש את אותו המשפט. עלינו לבחור בתשובה שבה המשפט הדומה ביותר למשפט המקורי מבחינת המשמעות. גם שאלות אלה מסודרות בסדר קושי עולה.
  3. שאלות הבנת הנקרא Reading Comprehension – זהו סט השאלות השלישי בפרק. בתום כל פרק מופיעים 2 קטעי קריאה. לאחר כל קטע מופיעות 5 שאלות על אותו הקטע. השאלות אינן מסודרות לפי סדר קושי עולה, אלא לפי סדר הופעת הנושאים בטקסט. כלומר, בדרך כלל התשובה לשאלה מספר 1 תופיע בטקסט לפני התשובה לשאלה 2.

 

המיומנויות הנדרשות

המרכז הארצי לבחינות והערכה מצהיר כי מטרת פרקי הבחינה באנגלית היא לבדוק ידע רחב באוצר מילים והבנת הנקרא באנגלית. במבחן לא ניתן להשתמש במילון או באמצעי עזר אחרים, לכן לימוד אוצר מילים מראש ותרגול הקריאה הם המפתח להצלחה.

 

לסיכום, הצלחה באנגלית בבחינה הפסיכומטרית תסייע לנו פעמיים: ראשית, ציון גבוה באנגלית יתרום לציון כללי גבוה בבחינה. שנית, ציון גבוה באנגלית יעניק לנו פטור מקורסים באנגלית במהלך התואר. לפרקי האנגלית בפסיכומטרי מבנה קבוע וניתן להצליח בהם על ידי לימוד אוצר מילים ותרגול שאלות ופרקים לדוגמא. בהצלחה!

 

קרא עכשיו על לימוד אנגלית לפסיכומטרי אונליין באתר "פטור".