077-9555577

מבחן אמירם

 

מבחן אמירם (ראשי תיבות של: אנגלית מיון לרמות ממוחשב) הינו גירסה ממוחשבת של מבחן אמיר. למבחן אמירם ניגשים מועמדים ללימודים או סטודנטים, לצורך סיווג לרמה באנגלית.

 

הרשמה למבחן אמירם

מבחן אמירם הוא מבחן "פנים-מוסדי", שההרשמה אליו נעשית רק דרך המוסד שבו ילמד או כבר לומד הנבחן. הציון במבחן אמירם תקף רק במוסד הלימודים בו נערכה הבחינה. אם אתם מבקשים לעבור או להתחיל לימודים במוסד אקדמי אחר, ייתכן שתתבקשו להיבחן שוב במבחן אמירם באותו מוסד, או לחילופין להציג ציון במבחן אמיר. בכך שונה מבחן אמירם ממבחן אמיר, שהינו מבחן אנגלית כלל ארצי, התקף בכל האוניברסיטאות והמכללות.

 

הרשמה למבחן חוזר

יש לחכות תקופת זמן מינימלית של חודש אחד בין מבחן אמירם אחד לשני.

אם נבחנת בעבר במבחן אמיר או בפסיכומטרי, לא נדרש מרווח זמן מינימלי בינם לבין מבחן אמירם.

 

משך מבחן אמירם

משך מבחן אמירם אינו אחיד לכל הנבחנים, והוא תלוי בקצב העבודה האישי של כל נבחן (כולל זמן קריאת ההוראות והתרגול). משך הזמן הממוצע הוא כ-60 דקות.

 

מבחן אדפטיבי

מבחן אמירם הינו מבחן אדפטיבי (מותאם). פירוש הדבר הוא שהמבחן "מתאים את עצמו" לרמת הנבחן. בתחילת המבחן מוצגות מספר שאלות בעלות רמת קושי בינונית. בכל שלב בהמשך המבחן, המערכת מעריכה את רמת הנבחן על פי תשובותיו לשאלות שהוצגו עד לאותו הרגע, ובהתאם לכך בוחרת את השאלה הבאה. נבחן שענה נכון על יותר שאלות יקבל שאלות קשות יותר בהמשך. התאמת הקושי של השאלות לרמת הנבחן מאפשרת להעריך את רמת הידע באנגלית בעזרת מספר קטן יחסית של שאלות.

 

ציון מבחן אמירם

הציון במבחן אמירם נע בין 50 ל-150. ציון של 134 ומעלה מקנה פטור מלימודי חובה באנגלית במהלך התואר. יש מוסדות המאפשרים לראות את הציון מייד עם תום הבחינה.

 

הכנה למבחן אמירם

על מנת להצליח במבחן אמירם יש להגיע לשליטה גבוהה באוצר מילים ובהבנת הנקרא. מכיוון שלא ניתן להשתמש במילון במהלך הבחינה, יש חשיבות רבה לשינון אוצר מילים רלוונטי מראש. בנוסף, מומלץ לתרגל מבחנים לדוגמא ושאלות ברמת הבחינה.

 

קרא עכשיו על הכנה למבחן אמירם באתר "פטור" (ייפתח בדף נפרד).

לחץ כאן כדי לקרוא על מבנה מבחן אמירם.