­ פסיכומטרי - מילים באנגלית
contact@ptor.co.il 077-9555577 053-2001215 כניסה למנויים הרשמה

Ptor
כניסה
הרשמה אודותינו מבחן אמירנט מבחן אמיר מבחן אמירם פסיכומטרי מבחנים לדוגמא צור קשר

לימוד אוצר מילים באנגלית לפסיכומטרי

 

עיקר הידע הנדרש בפרקי אנגלית בפסיכומטרי הוא אוצר מילים. במהלך הבחינה אין אפשרות להשתמש במילון, ולכן שיפור אוצר המילים לקראת הבחינה חשוב מאוד להצלחה שלנו. אין ספק שנבחן עם אוצר מילים רחב באנגלית יפתור את השאלות הרבה יותר בקלות.

 

אוצר המילים המאפיין את הבחינה אינו אוצר מילים מהשפה המדוברת היומיומית. אנו נדרשים להכיר מילים שמאפיינות מאמרים אקדמיים או מאמרי עיתונות מתחומים כמו מדע, פוליטיקה והיסטוריה.

 

אם כן, כיצד ניתן להעשיר את אוצר המילים באנגלית בצורה אפקטיבית ומהירה שתעלה את הסיכויים שלנו לקבל פטור מאנגלית בפסיכומטרי? 

 

לפניכם 8 טיפים ללימוד מילים באנגלית לפסיכומטרי:

  1. כדאי להתחיל ללמוד מילים לפחות חודש וחצי לפני הבחינה.
  2. לימדו מילים חדשות בכל יום: אנו מעוניינים ללמוד כמות מכובדת של מילים (יותר מאלף מילים נפוצות), ולכן כדאי ללמוד אותן בקבוצות קטנות מידי יום.
  3. לימדו את המילים מתוך הקשר: שינון "רשימות מכולת" ארוכות של מילים הוא קשה ומיותר. לימוד יעיל של אוצר מילים הוא מתוך הקשר, למשל מתוך טקסטים או סרטונים.
  4. קיראו ספר טוב: קריאת ספר באנגלית משפרת משמעותית את אוצר המילים ואת מהירות הקריאה שלנו. מומלץ לקרוא חצי שעה בכל יום.
  5. דעו כיצד לבטא את המילים: קשה מאוד לזכור מילה שאיננו יודעים כיצד לבטא. שימעו את המילים כדי "להכניס אותן לזיכרון" בצורה יעילה. קיימים מספר מילונים באינטרנט בהם אפשר לשמוע קריין מקריא את המילים.
  6. המציאו אסוציאציות שעוזרות לזכור: לדוגמא, פירוש המילה amity הוא ידידות. קל לזכור זאת אם נשים לב שתחילת המילה amit נשמעות כמו: עמית, שזה ידיד.
  7. הכירו מילים חשובות: מילים מסוימות חשובות יותר ממילים אחרות. המילה controversy (מחלוקת) אולי לא תופיע בבחינה, בעוד שהמילה consequently (כתוצאה מכך) כנראה תופיע. מילות זמן, מילות קישור, מילות מיקום ומילים ספציפיות בשאלות הבנת הנקרא מופיעות בכל בחינה. כדאי ללמוד קודם כל אותן.
  8. ולסיום, לימדו בכיף: אנו לומדים המון נושאים שונים ומשונים לקראת הפסיכומטרי. לימוד אנגלית הוא אולי הדבר היחיד שבאמת נצטרך "לחיים". אנגלית מצוינת היא תמיד יתרון. אז... לימדו בכיף ועשו זאת קודם כל בשבילכם!

בהצלחה!

 

לחץ כאן לפרטים על לימוד אנגלית לפסיכומטרי באתר פטור.