­ כמה זמן נמשך מבחן אמיר?
contact@ptor.co.il 077-9555577 053-2001215 כניסה למנויים הרשמה

Ptor
כניסה
הרשמה אודותינו מבחן אמירנט מבחן אמיר מבחן אמירם פסיכומטרי מבחנים לדוגמא צור קשר

כמה זמן נמשך מבחן אמיר?

מבנה הבחינה ומשך הזמן של כל פרק

מבחן אנגלית מיון לרמות, ובראשי התיבות אמי"ר, כולל 3 פרקים. לכל פרק מוקצבות 20 דקות ובהתאם התשובה לשאלה כמה זמן זה מבחן אמיר היא 60 דקות. אין הפסקה בין הפרקים. עוד כדאי לדעת שבכל פרק יש 22 שאלות ב-3 תחומים: השלמת משפטים, ניסוח מחדש של משפטים והבנת הנקרא.

כל נבחן וכל נבחנת יכולים להחליט איך לחלק את הזמן בתוך כל פרק בין כל השאלות - למשל, אם יש שאלה קשה תוכלו להשאיר אותה לסוף הפרק, לענות על כל השאלות שאתם בטוחים לגביהן בזריזות וכך יישאר לכם יותר זמן פנוי להתלבט לגבי אותה שאלה טריקית.

 

כמה זמן מבחן אמיר נמשך כשיש הקלות?

מבחן אמיר בתנאים "רגילים" אורך כאמור 60 דקות (אגב, זו גם התשובה לשאלה כמה זמן נמשך מבחן אמירם בממוצע). בחינה בתנאים מותאמים עשויה להיות ארוכה יותר - בהתאם למגבלות הספציפיות שעבורן ניתנו הקלות.

באופן עקרוני המבחן המותאם מיועד לבעלי מגבלות רפואיות, פיזיות או נפשיות, לקויות למידה, וכן הפרעות קשב וריכוז. מומלץ להגיש את כל האישורים הרלוונטיים, ולעשות זאת לפחות 4 חודשים לפני מועד הבחינה. רשימת ההקלות האפשריות כוללת כאמור תוספת זמן (לכל המבחן או לחלקים ממנו), וגם קבלת הפסקות בין הפרקים, הקראה של המבחן ואישור לעבור מבחן אמירם(שמתאפיין בגמישות רבה יותר). בכל מקרה לא יינתן פטור מחלק כלשהו במבחן ולא יינתן היתר לשימוש במילון.

 

ניהול נכון של הזמן במבחן אמיר

אחרי שמבינים כמה זמן מבחן אמיר נמשך, השלב הבא הוא ללמוד איך לנצל באופן מיטבי את 20 הדקות המוקצבות לכל פרק.

המבנה הסטנדרטי הוא 8 שאלות של השלמת משפטים, אחריהן 4 שאלות של ניסוח משפטים מחדש ואז 2 קטעי קריאה עם 5 שאלות לכל קטע. בדרך כלל מומלץ לענות על שאלות השלמת המשפטים תוך 3 דקות (שהן כ-20 שניות לכל שאלה), ואז להקציב לניסוח מחדש 4 דקות (דקה לכל שאלה) - כלומר אחרי 7 דקות להתחיל את קטעי הקריאה גם אם לא עניתם על כל השאלות.

עוד כדאי לזכור שהתשובה העיקרית לשאלה מה ההבדל בין אמיר לאמירם היא האפשרות לתקן טעויות - ולכן רצוי להשאיר 2 דקות לבדיקה של כל התשובות. המלצה נוספת היא למצוא מבחן אמיר לתרגולולבדוק את היכולות שלכם גם מבחינת העמידה בלוח הזמנים הצפוי.

 

כמה זמן זה מבחן אמיר כששולטים בחומר?

הכנה למבחן אמיר, ובמיוחד בעזרת אתר פטור, מובילה לשיפור ניכר ביכולת להשלים משפטים נכון, מקנה מיומנות גבוהה בניסוח מחדש של משפטים בהתאם לכל הכללים וכמובן משדרגת את הבנת הנקרא. רמת מוכנות מקסימלית באה לידי ביטוי גם באפשרות לענות על כל השאלות במהירות. בכל מקרה אין כמובן סיבה שלא לנצל את כל הזמן שמוקצב לכל פרק, ולכן גם כששולטים בחומר התשובה לשאלה כמה זמן מבחן אמיר נמשך היא 60 דקות - אבל הסיכוי לציון הרצוי גבוה במיוחד.

 

תשובות לשאלות נפוצות

 

מתי מתקיים מבחן אמיר?

יש 4 מועדים בכל שנה - אחד בחורף, אחד באביב, אחד בקיץ ואחד בסתיו. התאריכים המדויקים משתנים משנה לשנה.

 

האם ניתן לבחור את העיר הספציפית שבה נבחנים?

בהחלט, אבל חשוב להקדים להירשם כדי לשריין מקום פנוי בכתובת הרצויה מבחינתכם.

 

עד מתי ניתן לשנות את מועד הבחינה?

אפשר לבחור תאריך חדש בכל נקודת זמן. אחרי שמסתיימת ההרשמה למועד ספציפי, הבקשה כרוכה בתשלום נוסף.

 

האם אפשר להיבחן במבחן אמיר אחרי שכבר נבחנתם במבחן אמירם?

כן. גם ההפך אפשרי. התנאי היחיד הוא לחכות 35 ימים או יותר בין בחינה אחת לשנייה.

 

למה לבחור בנו?

כי אנחנו הקורס הוותיק ביותר בישראל, כי ההכנה שלנו לאמיר היא המקיפה ביותר, כי הקורס שלנו כולל יותר מ-1,000 מילים רלוונטיות, כי אנחנו מציעים תרגול נרחב וגם הסבר ברור לכל תשובה, כי אצלנו הסימולציות מדויקות ומועילות - וכי בזכותנו יש לכם את הסיכוי המרבי לקבל את הפטור המיוחל.