­ מבחן אמיר | אנגלית פסיכומטרי | מדוע לקרוא ספר באנגלית
contact@ptor.co.il 077-9555577 053-2001215 כניסה למנויים הרשמה

Ptor
כניסה
הרשמה אודותינו מבחן אמיר מבחן אמירם פסיכומטרי מבחנים לדוגמא צור קשר

מדוע כדאי לקרוא ספר באנגלית?

 

שלא יהיה כל ספק: קריאת ספר באנגלית, אם נרצה ואם לא, הינה חלק חיוני והכרחי בהכנה לקראת מבחן אמיר או אנגלית בפסיכומטרי. יש הנהנים מחלק זה של הלימוד, ובהחלט, יש שמתקשים דווקא בו. אך בין אם נשתייך לקבוצה הראשונה או לשנייה, עלינו לקבל את העובדה הפשוטה שללא קריאה יומיומית של ספר, קשה מאוד להגיע לרמת אנגלית מספקת בזמן קצר. היתרונות, מצד שני, של קריאת ספר באנגלית הם רבים ומוכחים. מאמר קצר זה יפרט את היתרונות הללו במטרה מוצהרת להסיר כל ספק באשר לחובה לקרוא ספר כחלק מההכנה לבחינה.

 

שיפור מהירות הקריאה

ישנן מספר סיבות בגינן מומלץ להתחייב לקריאה יומיומית באנגלית. שיפור מהירות הקריאה היא אולי החשובה שבהן. ואכן, במבחן אליו אתם ניגשים בו הזמן תמיד לוחץ, מהירות הקריאה חשובה כמעט כמו היכולת להבין את הכתוב, ואין עוררין על כך שקריאה בספר מידי יום מובילה לקריאה מהירה יותר. נסו זאת: מדדו את הזמן שלוקח לכם לקרוא עמוד בספר מסוים. לאחר מכן, התחייבו לקריאה יומיומית במשך, נניח, שבוע. בתום אותו שבוע, חזרו על המדידה. בתוך שבוע בלבד, תמצאו את עצמכם קוראים את אותו העמוד בזמן קצר יותר.

 

שיפור הבטחון העצמי באנגלית

בנוסף לשיפור מהירות הקריאה, סיבה חשובה לא פחות לקריאת ספר היא התרומה של קריאה יומיומית לבטחון העצמי שלנו באנגלית. אופיים של הבחינה הפסיכומטרית ושל מבחן אמיר הוא כזה המצריך אותנו לחשיבה מהירה ותכליתית, כאשר כל ספק מוביל לבזבוז זמן יקר. זכרו: פרק האנגלית כתוב כולו אנגלית. בעשרים וחמש הדקות הניתנות לפתרון פרק זה, אנו נאלצים לבחון טקסטים, לקרוא שאלות, לבדוק תשובות – והכל באנגלית. די מבהיל, תודו. רובנו איננו רגילים להתמודד עם כמות גדולה של אנגלית בזמן קצוב. לכן, עלינו לאמן את עצמנו מבעוד מועד. עלינו לגשת לפרק האנגלית עם הידיעה הברורה שאנו יודעים לקרוא באנגלית. ולשם כך, עלינו לקרוא, מידי יום, בשבועות שלפני הבחינה. כשיגיע יום הבחינה, ונביט בעמוד הכתוב כולו אנגלית, נוכל לחייך לעצמנו - זה לא חדש – יום יום קראנו בשפה הזו.

 

שיפור אוצר המילים

במהלך ההכנה לבחינה, אנו מתמודדים עם כמות ידע עצומה אותה אנו נדרשים ללמוד בזמן קצר. הכוונה היא כמובן לאוצר המילים. שינון נטול הקשר של מילים היא משימה בלתי אפשרית. זאת הסיבה שבלומדת המילים באתר, המילים נלמדות תמיד בתוך הקשר מסוים, בסרט וידאו או במשפט קליט. בדומה ללימוד באתר, קריאה יומיומית של ספר מספקת מסגרת יעילה ללימוד המילים. כאשר אנו נתקלים בספר במילה אותה למדנו היום, אתמול או לפני שבוע, הסיכוי שכעת נזכור את פירושה של המילה משתפר פלאים. אנו לומדים לזהותה במקומה הטבעי, כלומר, במסגרת של משפט או פסקה, ולימוד כזה הינו טבעי בהרבה, ומכאן יעיל בהרבה, משינון של מילה בודדה ונטולת הקשר.

 

כמה זמן ביום כדאי להקדיש לקריאה באנגלית?

אפילו קריאה של חצי שעה מידי יום, תעשה את ההבדל בציון! כך שזה הזמן המומלץ. לא הרבה, נכון? כמובן שבעניין זה כל המרבה הרי זה משובח. מי שיכול לקרוא יותר מחצי שעה ביום רק ירוויח מכך.

 

פירטנו, אם כן, את שלוש הסיבות המצדיקות את הזמן והמאמץ שיש להשקיע בקריאה יומיומית של ספר באנגלית: שיפור מהירות הקריאה, שיפור הבטחון העצמי שלנו באנגלית, והתרומה הגדולה של הקריאה ללימוד אוצר מילים.

 

במאמר הבא נעסוק בכיצד לבחור ספר באנגלית.