­ טיפ מספר 3 למבחן אמיר/ם
contact@ptor.co.il 077-9555577 053-2001215 כניסה למנויים הרשמה

Ptor
כניסה
הרשמה אודותינו מבחן אמיר מבחן אמירם פסיכומטרי מבחנים לדוגמא צור קשר

טיפ מספר 3: מילות הקישור

 

כבר הדגשנו כמה חשוב להרחיב את אוצר המילים לקראת המבחן. הפעם נראה שיש מילים שחשוב במיוחד ללמוד והן מילות הקישור. מילת קישור בודדת יכולה לשנות את המשמעות של כל המשפט ולקבוע מה התשובה הנכונה.

 

לצורך ההדגמה נתמקד במילות קישור של ניגוד. אלה הן מילים שמציינות ניגוד בין חלקי המשפט. לדוגמא: Despite, Although שפירושן הוא: למרות.

 

דוגמא:

 

Although being a successful actor, Leonardo Dicaprio has ________ won the Oscar.

 

(1) accordingly

(2) never

(3) certainly

(4) since

 

נשים לב למילת הקישור Although שפירושה "למרות". זוהי מילת קישור של ניגוד והיא מסמנת לנו ששני החלקים של המשפט מנוגדים זה לזה. בחלק הראשון של המשפט נמסר פרט חיובי על  לאונרדו דקפריו (שהוא שחקן מצליח), לכן נצפה שבחלק השני של המשפט יצוין פרט שלילי לגביו (שמעולם לא זכה באוסקר). תשובה מספר (2) היא הנכונה.

תרגום המשפט: למרות שהוא שחקן מצליח, לאונרדו דקפריו מעולם לא זכה באוסקר.

הכרת מילת הקישור Although הכרחית לפתרון השאלה.

 

דוגמא נוספת:

 

Despite appearing harmless, Dart Frogs are actually very ________.  

 

(1) friendly

(2) nutritious

(3) small

(4) poisonous

 

גם שאלה זו נפתחת במילת קישור של ניגוד. פירוש המילה Despite הוא "למרות". אנו מבינים שבין שני החלקים של המשפט צריך להיות קשר של ניגוד. בחלק הראשון של המשפט נמסר כי "צפרדעי חץ" נראות בלתי מזיקות. אנו מצפים כי בחלק השני של המשפט יגידו את ההיפך. תשובה (4) poisonous (=ארסיות) מתאימה.

תרגום המשפט: למרות שהן נראות בלתי מזיקות, צפרדעי חץ הן למעשה מאוד ארסיות.

 

לסיכום, בשאלות השלמת משפטים נשים לב במיוחד למילות הקישור, כמו מילות קישור של ניגוד. לפי מילת הקישור נוכל למצוא את התשובה הנכונה.

 

רוצים לשפר את אוצר המילים? קבלו פרק לימוד ובו 29 מילים חשובות ממבחנים אמיר ואמירם. המילים ללימוד משולבות בסרט וידאו מה שמקל על השינון שלהן.

 

לחצו כאן להתנסות בפרק לימוד חינם!