­ טיפ מספר 1 למבחן אמיר/ם
contact@ptor.co.il 077-9555577 053-2001215 כניסה למנויים הרשמה

Ptor
כניסה
הרשמה אודותינו מבחן אמירנט מבחן אמיר מבחן אמירם פסיכומטרי מבחנים לדוגמא צור קשר

טיפ מספר 1: אוצר מילים

 

הטיפ הראשון הוא גם הטיפ הכי חשוב. אם היינו צריכים לתת רק טיפ אחד כדי להצליח בבחינה, הוא היה ללמוד אוצר מילים והרבה. במהלך מבחן אמיר או אמירם אין אפשרות להשתמש במילון, ולכן אוצר מילים רחב באנגלית יעזור לכם לפתור את השאלות הרבה יותר בקלות.

 

אז איך ניתן להעשיר את אוצר המילים באנגלית בצורה אפקטיבית ומהירה?

 

להלן 8 כללי זהב ללימוד מילים:

  1. להתחיל ללמוד מילים לפחות חודש וחצי לפני הבחינה.
  2. ללמוד מילים חדשות בכל יום: אנו מעוניינים ללמוד כמות מכובדת של מילים (יותר מאלף מילים נפוצות), ולכן כדאי ללמוד אותן בקבוצות קטנות מידי יום.
  3. ללמוד את המילים מתוך הקשר: שינון "רשימות מכולת" ארוכות של מילים הוא קשה ומיותר. לימוד יעיל של אוצר מילים הוא מתוך הקשר, למשל מתוך טקסטים או סרטונים.
  4. ללמוד אוצר מילים רלוונטי: אוצר המילים המופיע בבחינה הוא אוצר מילים שמאפיין מאמרים אקדמיים או מאמרי עיתונות מתחומים כמו מדע, פוליטיקה והיסטוריה.
  5. לדעת לבטא את המילים: קשה מאוד לזכור מילה שאיננו יודעים כיצד לבטא. צריך לשמוע את המילים כדי "להכניס אותן לזיכרון" בצורה יעילה. קיימים מספר מילונים באינטרנט בהם אפשר לשמוע קריין מקריא את המילים.
  6. להמציא אסוציאציות שעוזרות לזכור: לדוגמא, פירוש המילה amity הוא ידידות. קל לזכור זאת אם נשים לב שתחילת המילה amit נשמעות כמו: עמית, שזה ידיד.
  7. להכיר את המילים החשובות: מילים מסוימות חשובות יותר ממילים אחרות. המילה controversy (מחלוקת) אולי לא תופיע בבחינה, בעוד שהמילה consequently (כתוצאה מכך) כנראה תופיע. מילות זמן, מילות קישור, מילות מיקום ומילים ספציפיות בשאלות הבנת הנקרא מופיעות בכל בחינה. כדאי ללמוד קודם כל אותן.
  8. ולסיום, ללמוד בכיף: לימוד אנגלית הוא אף פעם לא רק "בשביל מבחן אמיר", אלא משהו שיתרום לנו בחיים. אנגלית מצוינת היא תמיד יתרון. אז... לימדו בכיף ועשו זאת קודם כל בשביל עצמכם!

 

כאן תוכלו לקרוא את כל הפרטים על מבחן אמיר ומבחן אמירם.