­ הקלות במבחן אמירם | פטור
contact@ptor.co.il 077-9555577 053-2001215 כניסה למנויים הרשמה

Ptor
כניסה
הרשמה אודותינו מבחן אמירנט מבחן אמיר מבחן אמירם פסיכומטרי מבחנים לדוגמא צור קשר

הקלות במבחן אמירם - יש דבר כזה?

 

מי זכאי להיבחן בתנאים מותאמים?

בכל מבחן אמירם הקלות ניתנות לבעלי ובעלות לקויות למידה, למי שסובלים מהפרעות קשב וריכוז, כשישנה מגבלה גופנית או נפשית וכן לנבחנים ונבחנות על הרצף האוטיסטי.

 

המסמכים שיש לצרף לבקשה לקבלת הקלות במבחן אמירם

  •  לקויות למידה - אבחון עדכני (לאחר גיל 18, או בגיל 16 ומעלה כל עוד לא חלפו 5 שנים), שאלון למאבחן (אם האבחון עדיין לא התקיים), מידע רלוונטי לגבי התפקוד בבית הספר היסודי.
  • הפרעת קשב וריכוז - הערכה עדכנית (מ-3 השנים האחרונות, או מגיל 25 ומעלה) ואם יש אבחונים קודמים גם אותם, מידע מבית הספר היסודי לגבי השפעת קשיי הקשב והריכוז.
  • מגבלה גופנית - חוות דעת מפורטת של רופא מומחה (לא רופא משפחה!) על גבי שאלון ייעודי, מסמכים רפואיים רלוונטיים.
  • מגבלה נפשית - חוות דעת פסיכיאטרית עדכנית ומפורטת על גבי שאלון ייעודי.
  • הפרעה על הרצף האוטיסטי - אבחון פורמלי של ה-ASD, ומסמכים המעידים על קיומה של ההפרעה.

 

באילו מקרים מומלץ לבקש מבחן אמירם מותאם?

שימו לב: כל חדר שבו נערך מבחן אמירם מותאם לבעלי כיסאות גלגלים, כך שאין צורך להגיש בקשה כשזוהי המגבלה. כמו כן ניתן לעצור במהלך הבחינה לצורך התרעננות ומנוחה, ועוד כדאי לדעת שאין צורך לבקש הקלות במבחן אמירם כשהמטרה היא תוספת זמן - ממילא מוקצב לכל שאלה פרק זמן ארוך (פירוט בפסקה הבאה).

רק במקרים אחרים מומלץ לבקש לעבור מבחן אמירם מותאם. בכל מקרה, התשובה לשאלה כמה עולה מבחן אמירםלא משתנה כמובן גם כשניתנות התאמות.

 

אילו התאמות אפשריות במבחן אמירם?

הקלות במבחן אמירם הן השמעה של פרקי הבחינה, תוספת הפסקות מיוחדות בשל צרכים רפואיים ומעבר הבחינה בחדר נפרד. אופציה נוספת היא לעבור את הבחינה עם נייר ועיפרון. בכל מקרה לא יינתן פטור מחלק כלשהו של הבחינה, לא יינתנו הסברים בעל-פה ולא יתאפשר שימוש במילון אלקטרוני.

 

ניהול הזמן במבחן אמירם

במבחנים אחרים הארכת זמן היא הקלה מקובלת - אבל כשמבקשים לגבי מבחן אמירם הקלות אין צורך בכך. לשאלות השלמת המשפטים מוקצבות 2 דקות, ולשאלות מהסוגים האחרים - 4 דקות, זאת בנוסף ל-7 דקות שתקבלו לצורך קריאת הקטע בשאלות הבנת הנקרא. מי שמגיע מוכן למבחן, אחרי שפתר שאלות רבות מכל הסוגים שכוללים מבחני אמירם, לא זקוק לתוספת זמן. בסך הכל משך מבחן אמירם הוא כשעה.

 

איך להפחית את הלחץ לקראת מבחן אמירם ?

מעבר להתאמות השונות האפשריות, כדאי גם להפחית את הלחץ כדי לעבור את המבחן בנינוחות ולהביא לידי ביטוי את כל הידע שלכם. מומלץ לפתור לפחות פעם אחת מבחן אמירם או מבחן אמיר לדוגמה, בתנאים המדמים מבחן אמיתי, ומי שיעבור קורס הכנה מן הסתם ישפר במידה ניכרת את הסיכוי לקבל את הציון הרצוי.

 

תשובות לשאלות נפוצות

 

האם נדרש ידע במחשבים כדי לעבור את מבחן אמירם?

לא, תפעול התוכנה שמציגה את המבחן פשוט ואינטואיטיבי.

 

אחרי כמה זמן אפשר לגשת שוב למבחן אמירם אם התוצאה לא גבוהה מספיק?

אחרי 35 ימים.

 

האם כדאי להביא שעון למבחן אמירם?

אין צורך מפני שעל המסך, בפינה, יוצג שעון לאורך כל הבחינה.

 

האם ניתן לבחור את השעה הספציפית של הבחינה המותאמת?

לא, ניתן לבחור רק את יום הבחינה.

 

למה לבחור בנו?

אנחנו החברה הוותיקה ביותר בכל הנוגע להכנה למבחן אמירם, ובהתאם הקורס שתמצאו אלנו מבוסס על הניסיון הרב ביותר בתחום זה. בנוסף תרכשו בעזרתנו יותר מ-1,000 מילים, כולן רלוונטיות מאוד למבחן. כמו כן הקורס שלנו כולל היכרות עם מבנה מבחן ואמירם, תרגולים רבים, אלפי שאלות, סימולציות מדויקות, הסברים ברורים לכל פתרון והתאמה אישית מושלמת אליכם ואל הקצב שלכם, כך שתגיעו לבחינה מוכנים במלוא מאת האחוזים.